Zaproszenie do RAJU

BAL U WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Poznajmy się, czyli Święci żyli wśród nas

Z okazji nadchodzącego dnia Wszystkich Świętych uczniowie naszej szkoły podstawowej mieli okazję lepiej poznać niektóre ich Sylwetki oraz dobrze się bawić wśród Świętych na zorganizowanym dla nich balu.

Już na początku szkoła podstawowa pokazała nam, co to jest dobra zabawa. Na bal przybyli różni Święci: Apostołowie, Św. Krzysztof, Św. Anna, Św. Mikołaj, Michał Archanioł i Św. Teresa w kilku odsłonach oraz wielu innych.

Św. Franciszek jako wodzirej balu przekonywał dzieci, że taniec, to ważna umiejętność, gdyż w niebie, ze względu na wieczną radość dużo się tańczy.

Pierwszy, pomysłowy wspólny taniec wymyśliły dzieci ze świetlicy, poprzedziło go jednak wystąpienie Św. Franciszka, który opowiadał o swoim koledze w niebie, jakim jest Św. Augustyn.

Potem już wspólnym wystąpieniom i tańcom nie było końca. Makarena, Shakira „Welcom to Africa”, Indyjskie rytmy, Rock and Roll oraz wiele innych utworów muzycznych - wśród pląsów dzieci w przebraniach Świętych pozostanie niezapomnianym wydarzeniem w życiu szkoły.

Michał Archanioł w bieli ogromnych skrzydeł i zbroi, nieco małomówny, jakby zapomniał przekazu z jakim przybył do dzieci. Św. Karol z Afryki w białej todze i brązową twarzą opowiadający o prześladowaniach w Afryce i mękach za wiarę. Św. Matka Teresa z Kalkuty w charakterystycznej dla Niej biało-niebieskiej chuście szczerze mówiąca o tym, jak opiekowała się biednymi dziećmi i dorosłymi, że dzięki ubóstwu, które jej nie przeszkadzało była blisko Boga. To wszystko było przejmującym przekazem, zapadającym w serce, dzięki postaciom dobrze oddającym Świętych, za których przebrali się organizatorzy balu.

Dla złagodzenia i urozmaicenia przekazu całość przerywana była tanecznymi zabawami i konkursami: tańce wygibańce, balonowa współrywalizacja w parach, gazetowy taniec oraz konkurs na najlepsze przebranie Świętego (w tej konkurencji zwyciężyli mały Michał Archanioł, Św. Krzysztof i Św. Anna), a także taneczny pociąg Świętych. Na balu trudno było się nudzić, a emocje sięgały Zenitu.

Jak na bal w wielkim stylu przystało były także smakowite przekąski i napoje oraz liczni paparazzi dokumentujący barwne wydarzenie.

Bal rozpoczął się wielkim wejściem Św. Franciszka, Matki Teresy, Św. Karola oraz Michała Archanioła wśród dzięków przerobionego hymnu ŚDM „Błogosławieni” oraz oczekiwania zebranych dzieci, a zakończył wspólnym tańcem i zdjęciami.

Oby Święci w takich odsłonach odwiedzali nas częściej.

Tekst: Dawid Brońka

27.10.2016 r